Wat ik altijd al wilde weten; kan ik mijn omzetbelasting ook per jaar aangeven bij de belastingdienst?

Angeline EversBTWLeave a Comment

Like it? Share it...

Vraag van 17-01-2014; kan ik mijn omzetbelasting (ook wel btw) ook per jaar aangeven bij de belastingdienst?

Het is zeker mogelijk om de maand of kwartaal aangifte om te zetten naar een jaarlijkse aangifte. MAAR…dat kan niet zomaar en ook niet bij iedereen.
Vanaf 1 januari 2014 moet je voldoen aan alle volgende voorwaarden om aangifte per jaar te kunnen doen;

  • Per jaar betaal je minder dan € 1.883 aan omzetbelasting
  • Per jaar lever je minder dan € 10.000 aan goederen en/of diensten aan het buitenland, binnen de EU (intracommunautaire leveringen en intracommunautaire diensten)
  • Per jaar ontvang je minder dan € 10.000 aan goederen uit het buitenland, binnen de EU (intracommunautaire verwervingen)
  • Je hebt geen vergunning artikel 23 (mogelijk van toepassing bij importeren goederen uit niet EU-landen)

Als je aan alle voorwaarden voldoet, kun je voor het nieuwe jaar een verzoek indienen bij de belastingdienst voor een jaaraangifte.

Like it? Share it...

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.